ANASAYFA
BAŞLARKEN
ARAÇ VE HAZIRLIK
ROTA
ÜLKELER
YOL İZLERİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
DESTEKÇİLER
BEN KİMİM?
İLETİŞİM
Turkce English
ETAP1 : ASYA
ETAP2 : KUZEY AMERİKA
ETAP3 : GÜNEY AMERİKA
ETAP4 : AFRİKA
ETAP5 : AVRUPA
ETAP6 : FİNAL
 
ÜLKELER ...
Türkiye
Güncelleme Tarihi: 29.8.2012
Gün:
Yapılan Yol:  km.


İLK YAZI
1
SON YAZI
   

2009 yılında kendi arabamla İstanbul’dan yola çıkmış, 3 yılı aşkın bir sürede dünyanın çevresini, 5 kıta ve 39 ülkeyi aşarak dolaşıp evime dönmüştüm. Seyahatim boyunca bu web sayfasından anılarımı kiminiz sürekli, bazılarınız zaman zaman takip etti. Aradan biraz uzun süre geçti ve nihayet ben tüm o anıları derleyip, fotoğraflarla da süsleyerek bir kitap haline getirmeyi başardım. Kitap sonunda Cinius Yayınları’ndan yayımlandı ve satışa sunuldu. Aşağıdaki linkler bu kitabı internetten edinebileceğiniz kitap satış noktalarından bazıları. Bu aralar büyük kitapevlerinin raflarında da boy göstermeye başlayacak; bulamazsanız da siparişini verebileceksiniz. Daha önce bu sayfada okuduklarınızı artık o kitabın içerisinde bulacağınız için, ülkelerle ilgili sayfaları kullanıma kapatıyorum.

D&R
Idefix
Kitapyurdu
Pandora
Kitapambarı
Babil
Bkmkitap
Sozcukitapevi
Kitapsahaf

Kitabın satışı benim için önemli; üç nedenle… Birincisi, her kitap çıkaranın olduğu gibi benim de “Kitabım çok satılsın, çok insan okusun” isteğim; bunun önüne geçilemiyor, o kadar uğraştık, değil mi? İkincisi bu kitabın, seyahat etmek (turistik geziden bahsetmiyorum) isteyen ama buna cesareti olmayan insanlarda bir kıvılcım yaratması. Her ne kadar son yıllarda arttıysa da ülkemizde özellikle gençlerin dünyayı dolaşmaları, farklı insan ve kültürlerle tanışmalarının gerektiğini düşünenlerdenim.

Üçüncü ve en önemli neden ise bu kitabın bana ait tüm gelirinin, çalışmalarını kuruluşundan bu yana ilgi ve takdirle izlediğim Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışlanacak olması. Ne kadar çok satılırsa o kadar yüksek bağış toplanacak. O nedenle sizlerden ricam kitabın tanıtımına yardımcı olmanız.

Esenlik dileklerimle…
Ali Eriç
Anasayfa | Başlarken | Araç ve Hazırlık | Rota | Ülkeler | Destekçiler | İletişim


Facebook Paylaş